Ακόμη ονειρεύονται στην πλατεία!

Συνεχίζουν τα όνειρα οι φίλοι του Πανιώνιου και καλά κάνουν. Η ομάδα τους πέτυχε μία ακόμη νίκη, αυτή τη φορά επί του Ηρακλή με 1-0, διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας και δικαιούται να ελπίζει για συμμετοχή στα προκριματικά του Champions League, όχι επειδή βρίσκεται πάνω από ΠΑΟΚ και ΠΑΟ, αλλά επειδή οι «κυανέρυθροι» δείχνουν ικανοί να υπερασπιστούν αυτό το προβάδισμα στα Play Off.

Στο ματς της Νέας Σμύρνης κόντρα στο «γηραιό» τα πάντα κρίθηκαν στο γκολ του Μπεν στο 39’.  Λίγα λεπτά νωρίτερα είχε αποβληθεί ο Σαραμαντάς και αυτή η αριθμητική ανισορροπία συν το γκολ του στράικερ από τις Κομόρες ήταν αρκετά για να κριθεί το αποτέλεσμα. Πράγματι, στην επανάληψη ο Ηρακλής όσο κι αν χρειαζόταν τον ένα βαθμό δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και το σκορ έμεινε στα επίπεδα του 1-0, κυρίως επειδή οι γηπεδούχοι προτίμησαν ένα συντηρητικό παιχνίδι (αν και παραλίγο να το πληρώσουν σε δύο περιπτώσεις).

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Γιαννιώτης, Τασουλής, Β. Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας (60’ Λάμπρου), Φούντας (77’ Μαχμούτοβιτς), Σαββίδης (84’ Καθάριος), Μπεν

ΗΡΑΚΛΗΣ: Χουάντερσον, Σαραμαντας, Στάμου (27’ Ζιάμπαρης), Ιντζόγλου, Λεάντρο, Δώνης (83’ Πασάς), Τζανετόπουλος, Γροντής (46’ Καραγκούνης), Μοντέιρο, Αργυρόπουλος, Περόνε