«Έστριψε» η Λαμία, 2-1 τα Χανιά

Με την… πλάτη στον τοίχο είχε βρεθεί η Λαμία μετά από δύο αγωνιστικές χωρίς νίκη αλλά κατάφερε το Σάββατο να επιστρέψει στις επιτυχίες επικρατώντας 2-1 των Χανίων.

Οι Κρητικοί αιφνιδίασαν ανοίγοντας το σκορ με τον Σταμάτη στο 20ό λεπτό, όμως δύο λεπτά αργότερα έμειναν με δέκα λόγω αποβολής του Βασιλείου και οι γηπεδούχοι με παίκτη παραπάνω έφτασαν στην ανατροπή. Στο 25’ ο Βασιλόγιαννης ισοφάρισε σε 1-1 αξιοποιώντας το πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι, ενώ ο Φερφελής διαμόρφωσε στο 50’ το τελικό 2-1.

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Σπυρόπουλος, Βαλιός (74’ λ.τρ. Αυγενικού), Χριστοφιλέας, Παπαργυρίου, Όμο, Μπλάζιτς (30’ λ.τρ. Ρότσα), Καραγιάννης, Βασιλόγιαννης, Ματσούκας (46’ Φερφελής), Βάντερσον.

ΧΑΝΙΑ (Νίκος Παντελής): Γεωργίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής, Βασιλείου, Φουρλάνος, Τσουκάνης, Αποστολόπουλος (79’ Γεωργακόπουλος), Βανκεβάι, Λάσκαρης (71’ Κοζάκης), Σταματής (85’ Αφράτης).