Απίστευτο: Η Σάλκε ισοφάρισε 4-4 από 4-0 την Ντόρτμουντ στο ντέρμπι του Ρουρ!

Απίστευτη εξέλιξη έκρυβε το πρώτο φετινό ντέρμπι του Ρουρ ανάμεσα σε Ντόρτμουντ και Σάλκε στο «Signal-Iduna-Park», καθώς οι «μπλε» κατάφεραν να αποφύγουν με… μυθικό τρόπο την ήττα παρά το γεγονός ότι βρέθηκαν να χάνουν 4-0 στο 25ο λεπτό!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο αποφασισμένοι να βάλουν τέλος στο σερί των 5 προηγούμενων αγώνων χωρίς νίκη στην Μπουντεσλίγκα και έδειξαν να καθαρίζουν το ντέρμπι με γκολ των Ομπαμεγιάνγκ, Γκέτσε και Γκερέιρο, ενώ ενδιάμεσα ο Σταμπουλί της Σάλκε σκόραρε σε βάρος της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, ήρθαν τα… πάνω κάτω, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν σε 4-4 στις καθυστερήσεις και ήρωα της τελευταίας στιγμής τον Νάλντο στο 94’!