Βράζουν στον Ολυμπιακό με τον διαιτητή Τζήλο

Καμία δήλωση από πλευράς Ολυμπιακού δεν θα γίνει μετά την ισοπαλία με τον Ατρόμητο (2-2) ως ένδειξη διαμαρτυρίας για τη διαιτησία του Θανάση Τζήλου. Μάλιστα ο υπηρεσιακός προπονητής Χρήστος Κόντης αποχώρησε από την συνέντευξη Τύπου του αγώνα.

Οι ερυθρόλευκοι θεωρούν ότι ο διαιτητής από την ΕΠΣ Λάρισας έπρεπε να κρατήσει περισσότερα λεπτά καθυστερήσεων από τα τρία που «έδειξε», λόγω της διακοπής του παιχνιδιού για λίγα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο μετά τον τραυματισμό του Παναγιώτη Ταχτσίδη, ενώ διαμαρτύρονται επίσης για μια φάση στην οποία κρίνουν ότι ο Νασιμέντο Μάντσον των γηπεδούχων έπρεπε να παρατηρηθεί με κόκκινη κάρτα και ως ένδειξη διαμαρτυρίας επέλεξαν το «εμπάργκο» στις δηλώσεις των πρωταγωνιστών του ματς στα Μέσα Ενημέρωσης