Γκέλα με το… καλημέρα!

Με το… αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για τη φετινή Premier League η Λίβερπουλ, που αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με τη Γουότφορντ του Μάρκο Σίλβα.

Η συγκεκριμένη ισοπαλία είχε γεύση… ήττας για τους «κόκκινους» του Γιούργκεν Κλοπ, που ισοφαρίστηκαν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ προηγουμένως είχαν καταφέρει να γυρίσουν το παιχνίδι σε 2-3.

Ο Οκάκα άνοιξε το σκορ για τις «σφήκες» στο 9ο λεπτό, με τον Μονέ να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 29’, όμως τρία λεπτά αργότερα ο Ντουκουρέ έδωσε ξανά το προβάδισμα στη Γουότφορντ.

Η Λίβερπουλ δεν το έβαλε κάτω και με τέρματα των Φιρμίνο (55’ πεν.) και Σαλάχ (57’) έφερε τα… πάνω κάτω, όμως ο Μπρίτος στο 94’ της πήρε την… μπουκιά απ’ το στόμα.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Γκόμες, Γιάνμαατ (8′ Κίκο), Μπρίτος Καμπρέρα, Καμπούλ, Χολέμπας, Κλέβερλι, Ντουκουρέ, Τσαλόμπα, Άμραμπατ, Περέιρα (50′ Ρισάρλισον), Οκάκα (64′ Γκρέι).

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μινιολέ, Αλεξάντερ-Άρνολντ (90’+2 Γκόμεζ), Ματίπ, Λόβρεν, Μορένο, Χέντερσον, Τσαν, Βαϊνάλντουμ, Μανέ, Σαλάχ (86′ Μίλνερ), Φιρμίνο (81′ Ορίγκι).