Ηρωικός πόντος για τη Λαμία!

Αήττητη στην φυσική της έδρας παρέμεινε η Λαμία για ένα ακόμη παιχνίδι, παρά το γεγονός ότι ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με 0-2 μόλις στο 24ο λεπτό χάρη στα γκολ των Ρότσα και Ντίας.

Η Λαμία στην επανάληψη ήταν μεταμορφωμένη και αποφάσισε πως δεν θέλει ο πρώτος χαμένος αγώνας στη Super League στη φυσική της έδρα να προέλθει από τον Παναιτωλικό. Μετά το 1-2 του Ακόστα στο 69’ το ματς έγινε ροκ.

Οι καθυστερήσεις, μάλιστα, ήταν συγκλονιστικές, αφού η ένταση οδήγησε τους Μπεχαράνο και Ακόστα στην αποβολή ενώ  λίγα δευτερόλεπτα αργότερα ήρθε και το 2-2 από τον Βουό σε μία φάση που σχεδόν η μισή Λαμία είχε μπει μέσα στην αντίπαλη  μικρή περιοχή.

Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα, ο τερματοφύλακας Παπαδόπουλος της Λαμίας αποβλήθηκε  και ο Παντελιάδης φόρεσε τα γάντια, αλλά το σκορ δεν άλλαξε και φυσικά το 2-2 πανηγυρίστηκε μόνο από τους γηπεδούχους.