Η Λίβερπουλ στο κατόπι της Τσέλσι  (Video)

Η Λίβερπουλ πήρε το ντέρμπι κόντρα στην  Έβερτον  με 0-1 χάρη σε ένα γκολ του Μανέ στο τέταρτο από τα δέκα λεπτά (!) των καθυστερήσεων του σπουδαίου αγγλικού ντέρμπι και έτσι έμεινε μόνη δεύτερη να καταδιώκει την Τσέλσι στο κορυφαίο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.

Το ματς ήταν πολύ σκληρό στο δεύτερο ημίχρονο με τους ποδοσφαιριστές της Έβερτον να κλοτσάνε στο ψαχνό, γι’ αυτό και στο τέλος ο διαιτητής υποχρεώθηκε να δώσει οκτώ λεπτά καθυστερήσεις (που τελικά έγιναν δέκα).

Έτσι, οι ομάδες στην Αγγλία θα κάνουν Χριστούγεννα με την Τσέλσι στους 43, τη Λίβερπουλ στους 37, τη Μάντσεστερ Σίτι στους 36, την Άρσεναλ στους 34, την Τότεναμ στους 33 και τη Γιουνάιτεντ στους 32.