Μίλαν για… φίλημα, 4-0 την Μπάγερν

Εκδίκηση για την ήττα απ’ την Ντόρτμουντ στον πρώτο αγώνα του International Champions Cup πήρε τη Μίλαν. Οι «ροσονέρι» με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πάτρικ Κουτρόνε διέσυραν με 4-0 την Μπάγερν Μονάχου στη Σανγκάη και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο τουρνουά.

Ο 19χρονος επιθετικός σκόραρε δις για τους Μιλανέζους στο 26’ και στο 44’. Νωρίτερα και πιο συγκεκριμένα στο 14 ο Κεσιέ είχε ανοίξει το σκορ για την ομάδα του Βιτσέντζο Μοντέλα, η οποία στο δεύτερο ημίχρονο έριξε το ρυθμό της, αλλά κατάφερε να πετύχει και τέταρτο τέρμα με σκόρερ τον Τσαλχάνογλου 5 λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 90’.

Από την άλλη πλευρά η Μπάγερν φάνηκε μόνο στα πρώτα λεπτά, αλλά από τη στιγμή που έμεινε πίσω στο σκορ δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα.