Μαγική εικόνα το Βενεζουέλα-Ονδούρες 0-3

Σοκ στη Βενεζουέλα και ήττα με 3-0 στο Πουέρτο Ορντάζ από τις Ονδούρες με τους δύο ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ να μετέχουν σε αυτή την αποτυχημένη βραδιά της Εθνικής τους ομάδας.

Ο πορτιέρο της Ένωσης, θεατής του αγώνα μέχρι το 53΄, αναγκάστηκε σε αυτό το λεπτό να… απογειωθεί για να αποσοβήσει το σουτ του ανενόχλητου Έρικ Αντίνο που βρήκε την μπάλα στρωμένη και είχε όλο το χρόνο να πιάσει ένα καλοζυγισμένο σουτ. Ο Μπαρόχα άγγιξε την μπάλα, αλλά δεν κατάφερε να τη διώξει και το 0-1 ήταν γεγονός. Στο τελευταίο δεκάλεπτο δέχθηκε άλλα δύο γκολ στα οποία δεν φέρει ευθύνη, σε μία κοντινή κεφαλιά και σε ένα πέναλτι.

Ο Ρονάλντ Βάργκας από την πλευρά του, όπως και στα τρία ματς του πρόσφατου Κόπα Αμέρικα της Χιλής, έτσι και στον αγώνα με τις Ονδούρες, δεν έπαιξε και στα 90 λεπτά, αφού ο προπονητής του τον απέσυρε στο 60’. Ο Βάργκας δείχνει μέχρι στιγμής ποδοσφαιριστής που δεν μπορεί να βγάλει 90λεπτα…