Μόνη πρώτη η ΑΕΚ 3-0 τον Πλατανιά, με οδηγό τον Λιβάια

Την μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει η ΑΕΚ, η οποία επικράτησε πολύ εύκολα του Πλατανιά με 3-0 . Η κιτρινόμαυρη ομάδα ευτύχησε να έχει και πάλι σε δαιμονιώδη κατάσταση τον Μάρκο Λιβάια, ο οποίος όταν η ομάδα μπλόκαρε έδωσε εκ νέου τη λύση.

Ήταν το 39ο λεπτό και ο Κροάτης επιθετικός δέχθηκε την πάσα από τον Γαλανόπουλο, απέτυχε να παίξει το 1-2 με τον Χριστοδουλόπουλο, αλλά κέρδισε τις κόντρες, μπούκαρε στην περιοχή και με συρτό σουτ από πλάγια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοκκάλα. Μέχρι εκείνο το σημείο η ΑΕΚ πίεζε είχε κατοχή μπάλας στο 70%, είχε ευκαιρίες, αλλά δεν έμπαινε εύκολα στην περιοχή του Πλατανιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ μπήκε ακόμη πιο δυνατά και στο 49′ έβαλε τέλος στα όποια όνειρα του Πλατανιά για ισοφάριση. Ο Μπακασέτας πάσαρε στον Λιβάια κι αυτός με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πλατανιά. Παρά το 2-0 η ΑΕΚ δεν σταμάτησε και σημείωσε και τρίτο τέρμα με κεφαλιά του Μπακασέτα στο 65 μετά από σέντρα του Λόπεζ.

Η ΑΕΚ είχε και δοκάρι στο 78 με κεφαλιά του Κονέ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χριστοδουλόπουλου.