Νίκη επί των Τρικάλων για τον ΠΑΟ Superfoods

O Παναθηναϊκός Superfoods προηγήθηκε 52-28 στο ημίχρονο και στη συνέχεια χαλάρωσε για να φορτσάρει πάλι στο τέλος και να επικρατήσει τελικά των Τρικάλων με 93-63 στο ΟΑΚΑ! Με αυτόν τον τρόπο συνεχίσει την πορεία του στη Stoixoiman.gr Basket League με μία ακόμη νίκη, την 23η σε 24 παιχνίδια, που δεν του δίνει ελπίδες, όμως, για το πλεονέκτημα έδρας.

O Τσάβι Πασκουάλ έκανε εκτεταμένο ροτέισον, μόνο δύο παίκτες έπαιξαν πάνω από 20 λεπτά και είδε τον Κένι Γκάμπριελ να σκοράρει ακατάπαυστα και να τελειώνει το ματς με 22 πόντους (6/8 τρίποντα, 2/2 δίποντα!), έξι ριμπάουντ, μία ασίστ και μία τάπα. Θετικός ήταν και ο Παππάς με 14 πόντους, τρεις ασίστ, δύο ριμπάουντ και δύο κλεψίματα, ενώ ο Φελντέιν πέτυχε 15 πόντους. Ο Καλάθης είχε τέσσερις πόντους και οκτώ ασίστ και ο Τζέιμς οκτώ πόντους, τέσσερις ασίστ και τέσσερα κλεψίματα με τον Μπουρούση είναι ο πρώτος ριμπάουντερ (7).