Ολυμπιακός: Ικανοποιημένος ο Σάββας Θεοδωρίδης

Την ικανοποίησή του για τη νίκη και την εμφάνιση του Ολυμπιακού κόντρα στην Ξάνθη εξέφρασε ο αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Σάββας Θεοδωρίδης.

Αναλυτικά όσα δήλωσε μετά το ματς ο έμπειρος παράγοντας και παλαίμαχος ποδοσφαιριστής:
«Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι γιατί θεωρώ την Ξάνθη μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος, πολύ γυμνασμένη και μέσα στην έδρα της είναι το φαβορί. Μέχρι σήμερα δεν είχε δεχτεί γκολ, για εμάς ήταν ένα κομβικό παιχνίδι, στο πρώτο μέρος δεν ήμασταν τόσο καλοί, αλλά ο Ντουρμάζ έβαλε ένα καταπληκτικό γκολ. Μετά την ισοφάριση, φάνηκε η κλάση των παικτών, αλλά το καλό είναι ότι οι παίκτες αρχίζουν να βρίσκονται μεταξύ τους γιατί ο Ολυμπιακός έχει αλλάξει πολλούς παίκτες.

Στο δεύτερο ημίχρονο και για 15-20 λεπτά χάθηκε η μπάλα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, αφιερώνω αυτό το ματς στον πρόεδρο μας και συνεχίζουμε γιατί έχουμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Πιστεύω ότι θα πάμε πολύ καλά και πρέπει να είμαστε προσηλωμένοι, είναι αρχή ακόμη και πρέπει να είμαστε πολύ σοβαροί».