Ο Σιμεόνε ήθελε τη νίκη στο ντέρμπι της Μαδρίτης

Δεν έμεινε ικανοποιημένος από το ισόπαλο 1-1 με τη Ρεάλ Μαδρίτης ο Ντιέγκο Σιμεόνε.

Ο τεχνικός της Ατλέτικο Μαδρίτης δήλωσε ότι η ομάδα του ήταν ανώτερη της «βασίλισσας» στο δεύτερο ημίχρονο και θα μπορούσε να έχει πάρει τη νίκη. Αναλυτικά όσα είπε ο Αργεντινός τεχνικός:

«Ήμασταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο, καταφέραμε να ελέγξουμε κάπως το παιχνίδι μετά από τα πρώτα 12 λεπτά και είχαμε ευκαιρίες, όπως αυτές με τον Κορέα. Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, προσπαθήσαμε να αλλάξουμε τα πράγματα, ενώ χάσαμε και το πέναλτι με την απόκρουση του Νάβας.

Αισθανόμαστε ότι θα μπορούσαμε να έχουμε πάρει τη νίκη και μας μένει πικρή γεύση από το 1-1. Είχαμε περισσότερες ευκαιρίες από τη Ρεάλ για να σκοράρουμε και να πάρουμε και τους τρεις βαθμούς. Ακόμα δεν έχουμε βρει τη σταθερότητα και την ισορροπία που θέλουμε. Έχουμε παίξει δύσκολα ματς, έχουμε 13 βαθμούς σε 7 αγωνιστικές και έχουμε δρόμο μπροστά μας».