Πέρασε ο ΠΑΟΚ, 0-0 με τον Πανιώνιο

Συμπληρώθηκε η τετράδα της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας. Ο ΠΑΟΚ με το 0-0 κόντρα στον Πανιώνιο στην Τούμπα προκρίθηκε χάρη στο εκτός έδρας γκολ στη Νέα Σμύρνη (1-1) και δικαιούται να ελπίζει σε κάτι καλό, παρά το ότι για τρία ημίχρονα σε αυτά τα δύο ματς δεν έπαιξε καλά.

Ο «Δικέφαλος του βορρά» προβλημάτισε στο πρώτο μέρος, ο κόσμος αποδοκίμασε και πολλοί πίστεψαν πως ο Πανιώνιος πέτυχε το στόχο του, δηλαδή να κρατήσει το μηδέν για να «χτυπήσει» στην επανάληψη. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους στην επανάληψη, έδειξαν σφρίγος στην άμυνα και στην ουσία δεν χρειάστηκε να καταναλώσουν ιδιαίτερη ενέργεια στην επίθεση, αφού τους βόλευε η «λευκή ισοπαλία».
Στην κληρωτίδα της Παρασκευής θα μπουν ΑΕΚ, Ατρόμητος, Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ!

ΠΑΟΚ: Βελλίδης, Κίτσιου, Βίτορ, Χατζηισαΐας, Σκόνδρας, Τζιόλης (46’ Κάτσε), Τσίμιροτ, Πέλκας, Αθανασιάδης (46’ Γκολάσα), Μπερμπάτοφ, Μακ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Διούδης, Οικονόμου (84’ Τασουλής), Κόρμπος, Ρισβάνης, Βλάχος, Σιώπης, Τζανδάρης (80’ Καθάριος), Μασούρας, Μπακασέτας, Καραμάνος, Ανσαριφάρντ