Συντριβή του ΠΑΟΚ στο Σαράτοφ

Συνεχίζει τα αρνητικά του αποτελέσματα σε Ελλάδα και Ευρώπη ο ΠΑΟΚ. Λίγα 24ωρα μετά την υπερπροσπάθεια στον αγώνα με τον Ολυμπιακό σε αγώνα 45 λεπτών και την ήττα που τον «τσάκισε» ψυχολογικά και τον «βύθισε» βαθμολογικά στη Basket League ΣΚΡΑΤΣ, ήρθε η συντριβή από την Άβτοντορ στο Σαράτοφ της νοτιοανατολικής Ρωσίας με σκορ 90-68 για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Eurocup.

Ο Δικέφαλος στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη κατέρρευσε και ηττήθηκε κατά κράτος, με τους γηπεδούχους να ξεκινάνε το τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 18-2, μετατρέποντας το 41-38 του α’ μέρους σε 59-40!

Μετά από αυτή την ήττα ο ΠΑΟΚ έχει ρεκόρ στον όμιλο 1-3 και δύσκολα θα καταφέρει να γυρίσει την κατάσταση και να προκριθεί!