Το χαβά τους οι Golden State Warriors

Αφού ισοφάρισαν το ρεκόρ και μετά το έσπασαν, τώρα έχουν βάλει σκοπό να το συντρίψουν. Η κορυφαία ομάδα του κόσμου στο μπάσκετ, οι Golden State Warriors, συνεχίζει το απίθανο σερί της και με σκορ 135-116 επί των Phoinix Suns πέτυχε τη 17η συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα του ΝΒΑ!

Οι 135 πόντοι είναι η καλύτερη επιθετική επίδοσης της ομάδας για φέτος, ενώ ισοφάρισε το ρεκόρ ημιχρόνου (75 πόντοι) και έσπασε το ρεκόρ περιόδου (44 στην πρώτη). Ο μέσος όρος πόντων που πετυχαίνει ανά αγώνα παραμένει σταθερά πάνω από τους 115 και δεν υπάρχει ματς που να έχει μείνει κάτω από τους 100 (με εξαίρεση το παιχνίδι με τους Νετς που έληξε 97-97, αλλά ξεπέρασε την κατοστάρα στην παράταση). Οι Warriors υποδέχονται αύριο τους Kings με στόχο τη 18η νίκη.