Δύσκολη νίκη της ΑΕΚ επί του ΠΑΟ Κρουσώνα

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ, η οποία επικράτησε του ΠΑΟ Κρουσώνα στο «Παγκρήτιο», παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Οι Κρητικοί πήραν προβάδισμα με τον Σκουτέλη στο 33’, ωστόσο η «Ένωση», η οποία για ακόμη ένα παιχνίδι δεν έπεισε με την απόδοσή της, κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της 0-1 στο δεύτερο ημίχρονο.

Η επανάληψη ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους φιλοξενούμενους, μιας και οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Χαλκιαδάκη στο 55’. Στο 57’ οι «κιτρινόμαυροι» κέρδισαν πέναλτι, στο οποίο όμως αστόχησε ο Τσιρίλο (το όγδοο χαμένο φέτος για την ΑΕΚ).

Τελικά, οι Τσεβάς στο 74’ και Πλατέλλας στο 82’ έγραψαν το 1-2, αποτρέποντας ακόμη μία «γκέλα» για την ομάδα τους στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.