Football League: «Τρένο» ο Απόλλωνας, 3-1 στην Ελευσίνα

Ο Απόλλωνας είναι πραγματικά ασταμάτητος. Αυτή τη φορά νίκησε στην Ελευσίνα την τοπική ομάδα με 1-3 παρά το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ και συνέχισε το αήττητό του σερί στο πρωτάθλημα της Football League που τον φέρνει μόνο στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Τσούπρου στο 28’. Δέκα λεπτά αργότερα ισοφάρισε με τον Κάσσο και στην επανάληψη «γύρισε» το ματς με τα γκολ των Κονέ στο 69’ και Κρητικού στο 86’.  Με τη νίκη αυτή διατήρησε τη διαφορά των δύο βαθμών από τη Λαμία, αλλά σε κάθε περίπτωση το πρωτάθλημα παραμένει ανοιχτό, αφού είναι ξεκάθαρο πως παλεύουν τρεις ομάδες για δύο εισιτήρια.