O ΠΑΣ… βούλιαξε (0-3) τον Πλατανιά

Σε ρυθμούς… περιπάτου πέρασε από τα Χανιά ο ΠΑΣ Γιάννινα, επικρατώντας 3-0 του Πλατανιά που πλέον ελπίζει μόνο σε ένα θαύμα για να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλά ευκαιρία μόλις στο 3′ με τον Χαλκιαδάκη από καλή θέση να σουτάρει άουτ. Οι γηπεδούχοι άγγιξαν το 1-0 στο 18′, με τον Ουντότζι να σουτάρει και τον Βελλίδη να αποκρούει σωτήρια. Στο 33′ ο ΠΑΣ είχε δοκάρι σε κεφαλιά του Μπετρά, για να ανοίξει το σκορ με την έναρξη της επανάληψης, στο 47′ με σουτ του Κόντε. Τέσσερα λεπτά αργότερα (51′), οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο 0-2 και πάλι με τον Κόντε που πλάσαρε σωστά τον Κλάγιτς. Στο 53′ ο ΠΑΣ έφτασε πολύ κοντά και σε τρίτο γκολ, με τον Μιχαήλ να έχει σουτ στο δοκάρι. Οι Ηπειρώτες έφτασαν τελικά στο 0-3 με κεφαλιά του Μπέριου στο 86′, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Βιντάλ.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Κλάγιτς, Βάντερσον, Καρυπίδης, Στάμου (58′ Ντουαλά), Πλιάτσικας, Πατράλης, Μάλσα, Ουντότζι (49′ Κασάλιτσα), Νίλι (77′ Στανισάβλιεβιτς), Ενσικουλού, Πετρόπουλος.

ΠΑΣ ΓIANNINA: Βελλίδης, Καρανίκας, Τζημόπουλος (76′ Μπέριος), Μιχαήλ, Αποστολόπουλος, Γαρουφαλιάς, Μανθάτης (71′ Νικολιάς), Βιντάλ, Χαλκιαδάκης (58′ Γιάκος), Μπερτά, Κόντε