Οι διαιτητές της 1ης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδος

Τους πρώτους ορισμούς για τη φάση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας που θα διεξαχθεί το τριήμερο 19-21/9 γνωστοποίησε η ΕΠΟ.

Στα σημαντικότερα ματς, ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης θα είναι στην αναμέτρηση του Παναθηναϊκού κόντρα στην ΑΕΛ, ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης στο ματς του Ολυμπιακού με τον Αστέρα Τρίπολης, ενώ στη Ριζούπολη για το παιχνίδι της ΑΕΚ με τη Λαμία ορίστηκε ο Δημήτριος Στυλιαράς.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης (20/9, 16:00): Διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου), Α’ βοηθός: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Β’ βοηθός: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου), 4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου).

2ος όμιλος

Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου-Καλαμαριάς (19/9, 16:00): Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας), Α’ βοηθός: Δεμερτζής (Πέλλας), Β’ βοηθός: Κεσίσογλου (Πέλλας), 4ος: Σιδηρόπουλος Κωνσταντίνος (Πέλλας).

ΠΑΟΚ – Λεβαδειακός (20/9, 18:15): Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά), Α’ βοηθός: Δημητριάδης (Καστοριάς), Β’ βοηθός: Βασιλόπουλος (Έβρου), 4ος: Κιοτζένης (Ξάνθης).

3ος όμιλος

ΑΕΚ – Λαμία (20/9, 20:30): Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας), Α’ βοηθός: Ποντίκης (Πρέβεζας/Λευκάδας), Β’ βοηθός: Κοντζίας (Πειραιά), 4ος διαιτητής: Μακρυπόδης (Αχαΐας).

Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας (21/9, 18:15): Διαιτητής: Δραγάτης (Ανατολικής Αττικής), Α’ βοηθός: Μητάρης (Ανατολικής Αττικής), Β’ βοηθός: Κάλλης (Ανατολικής Αττικής), 4ος: Δημητρόπουλος (Δυτικής Αττικής).

4ος όμιλος

Ατρόμητος – Κασσιόπη (20/9, 16:00): Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας), Α’ βοηθός: Γκάγκας (Λάρισας), Β’ βοηθός: Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής), 4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας).

Σπάρτη – Τρίκαλα (21/9, 16:00): Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας), Α’ βοηθός: Κύριος (Αρκαδίας), Β’ βοηθός: Μπουρτζοβίτης (Κορινθίας), 4ος: Γκοβέσης (Αρκαδίας).

5ος όμιλος

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης (19/9, 20:30): Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας), Α’ βοηθός: Πήττας (Ηλείας), Β’ βοηθός: Kωνστάντιος (Εύβοιας), 4ος: Κορδολαίμης (Ανατολικής Αττικής).

Κισσαμικός – Νέος Αχαρναϊκός (21/9, 16:00): Διαιτητής: Κουναλάκης (Ηρακλείου), Α’ βοηθός: Παπαδάκης (Ηρακλείου), Β’ βοηθός: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου), 4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου).

6ος όμιλος

Πανσερραϊκός – Εργοτέλης (19/9, 16:00): Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας), Α’ βοηθός: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Β’ βοηθός: Αιναλής (Μακεδονίας), 4ος: Βουρνέλης (Μακεδονίας).

Ξάνθη – Παναιτωλικός (19/9, 18:15): Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας), Α’ βοηθός: Κελάζογλου (Χαλκιδικής), Β’ βοηθός: Σάββας (Σερρών), 4ος: Κοτσάνης (Δράμας).

7ος όμιλος

Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα (21/9, 16:00): Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας), Α’ βοηθός: Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής), Β’ βοηθός: Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής), 4ος: Αντιπαριώτης (Ανατολικής Αττικής).

Παναιγιάλειος – Άρης (21/9, 20:30): Διαιτητής: Αδαμόπουλος (Ζακύνθου), Α’ βοηθός: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας), Β’ βοηθός: Ψαρρής (Ζακύνθου), 4ος: Κέκελος (Αιτωλοακαρνανίας)

8ος όμιλος

Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας (20/9, 18:15): Διαιτητής: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας), Α’ βοηθός: Καραλής (Ηλείας), Β’ βοηθός: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), 4ος: Κακριδής (Κορινθίας).

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ (20/9, 20:30): Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας), Α’ βοηθός: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Β’ βοηθός: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), 4ος: Ζαραβίνος (Αθηνών).

Διαβάστε επίσης