Έγραψε ποδοσφαιρική ιστορία ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι!

Πέτυχε πέντε γκολ μέσα σε εννέα λεπτά στον αγώνα Μπάγερν-Βόλφσμπουργκ 5-1

Ανεπανάληπτη ποδοσφαιρική στιγμή διαδραματίστηκε το βράδυ της Τρίτης, 22 Σεπτεμβρίου 2015 στο Μόναχο και συγκεκριμένα στο Allianz Arena! Στον αγώνα Μπάγερν Μονάχου-Βόλφσμπουργκ (5-1) ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι κατάφερε να σημειώσει πέντε γκολ μέσα σε εννέα λεπτά!!!

Συγκεκριμένα, ο Πολωνός επιθετικός μπήκε στο 46′ ως αλλαγή για να βοηθήσει την ομάδα του που έχανε από την Βόλφσμπουργκ με 0-1. Αυτός, όμως, δεν βοήθησε απλά την ομάδα του, αλλά δημιούργησε ρεκόρ Γκίνες, καθώς από το 51ο λεπτό μέχρι το 60ο πρόλαβε να σκοράρει πέντε φορές! Συγκεκριμένα βρήκε δίχτυα στο 51′, στο 52′, στο 55′, στο 57′ και στο 60′. Αρχικά άπαντες πίστεψαν πως έκανε το γρηγορότερο χατ-τρικ, μετά το γρηγορότερο καρέ, αλλά τελικά στο 60′ έφτασε στο ανεπανάληπτο πενταρέ τερμάτων μέσα σε 540 δευτερόλεπτα! Και εις ανώτερα…