«Δεν πρόλαβα να το χαρώ»

Ο Δημήτρης Πέλκας άνοιξε το δρόμο για τη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Ατρόμητου στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδια για τα προημιτελικά του Κυπέλλου (2-0) σκοράροντας το πρώτο γκολ, ωστόσο στάθηκε άτυχος, καθώς μερικά λεπτά αργότερα εγκατέλειψε το παιχνίδι με ρινικό κάταγμα.

Μερικά λεπτά μετά την επίτευξη του τέρματος αποχώρησε εσπευσμένα για το νοσοκομείο του Αγ.Λουκά, μετά από σφοδρή σύγκρουση με τον Ντάουντα στον αέρα, που είχε σαν αποτέλεσμα να σπάσει τη μύτη του.

Ο νεαρός άσος υποβλήθηκε άμεσα σε επέμβαση, ενώ δεν παρέλειψε να στείλει και το δικό του μήνυμα, σημειώνοντας πως… δεν πρόλαβε να χαρεί το γκολ που σημείωσε. «Δεν πρόλαβα να το χαρώ αλλά Ευτυχώς πήγαν όλα καλά… Υ.Γ ελπίζω να είναι ίδια η μύτη μου μετά την εγχείρηση» έγραψε στα social media ο Δημήτρης Πέλκας.