Ιτάνζ: «Πρέπει να μιλήσουμε μεταξύ μας»

Σαφείς αιχμές για το κλίμα και τη νοοτροπία που επικρατούν στο εσωτερικό της ομάδας, άφησε ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ, Τσαρλς Ιτάνζ, μετά την ήττα από τον Πανθρακικό με σκορ 3-1.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γαλλοκαμερουνέζου γκολκίπερ:
«Ήταν πολύ περίεργο ματς, ελέγχαμε το ρυθμό στα πρώτα 25 λεπτά, μετά δεχθήκαμε και δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο. Μπήκαμε, όμως, όπως έπρεπε στο δεύτερο μέρος και μειώσαμε. Δεν θέλω να μιλήσω για το πέναλτι, γιατί νομίζω ότι δεν ήταν. Είναι μια δύσκολη κατάσταση τους τελευταίους μήνες, είναι κάτι σαν αρρώστια.

Μας λείπουν μικρές λεπτομέρειες. Αυτό είναι το σημαντικότερο πράγμα που πρέπει να φτιάξουμε. Πάντα έχουμε τη θέληση, αλλά ίσως είναι θέμα επιθυμίας. Είναι πράγματα που πρέπει να συζητήσουμε μεταξύ μας. Δεν θα ήθελα να βγει κάποιο λάθος μήνυμα προς τα έξω».