Μακ: «Βαδίσαμε ξεκάθαρα προς τον στόχο μας»

Η μεγάλη – σε έκταση – νίκη (6-0) του ΠΑΟΚ επί της Λοκομοτίβα και η πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League μόνο θετικές σκέψεις θα μπορούσε να προκαλέσει στους παίκτες και το τεχνικό τιμ της ομάδας.

Χαρακτηριστική είναι η τοποθέτηση του Ρόμπερτ Μακ, μέσω διαδικτύου:
«Πριν το ματς, δεν μπορούσαμε να δεχθούμε τίποτα πέρα από τη νίκη. Από το πρώτο λεπτό, βαδίσαμε ξεκάθαρα προς τον στόχο μας. Είχαμε μια φανταστική αρχή, στα πρώτα 15 λεπτά πετύχαμε τρία γκολ.

Συνεχίσαμε σε καλό ρυθμό και για 70 λεπτά δεν κάναμε τίποτα άχρηστο. Φυσικά, είμαι χαρούμενος που σκόραρα ξανά. Αλλά η μεγαλύτερη ικανοποίησή μου έρχεται από την πρόοδο μας. Παίξαμε καλά, πετύχαμε πολλά γκολ.

Είμαι χαρούμενος που προκριθήκαμε, για μας ήταν καθήκον, γιατί στόχος μας είναι η φάση των ομίλων του Europa League. Ανυπομονώ να παίξω εναντίον της Σπάρτακ, είμαι χαρούμενος που θα αγωνιστώ στην Σλοβακία με την φανέλα του ΠΑΟΚ».