Με τη δύναμη της Καταλονίας! (video)

ΖΙΡΟΝΑ - ΡΕΑΛ 2-1 ΚΑΙ ΚΛΑΜΑ ΣΤΗ ΜΑΔΡΙΤΗ

Απίθανη νίκη για τη Ζιρόνα, δώρο στην Μπαρτσελόνα. Η ομάδα της πόλης που είναι η διοικητική πρωτεύουσα της Καταλονίας (μόλις προχθές κατέβηκε από το κτίριο της περιφερειακής κυβέρνησης η σημαία της Ισπανίας), νίκησε 2-1 τη Ρεάλ Μαδρίτης στην έκπληξη της χρονιάς στην Ισπανία.

Οι Μαδριλένοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 12′ με τον Ίσκο, αλλά μέσα σε τέσσερα λεπτά στην επανάληψη το αποτέλεσμα γύρισε “τούμπα” με τρομερά γκολ του Στουάνι στο 54′ και του Πορτού στο 58′. Το τι γλέντι στήθηκε μετά το τέλος του αγώνα δεν περιγράφεται…

Η Ρεάλ μετά από αυτό το αποτέλεσμα έμεινε στο 20 βαθμούς, η Μπαρτσελόνα έχει 28 και η Βαλένθια βρίσκεται… ανάμεσά τους με 24.