Μόνο 15’ έπαιξε ο Ζιλέ στην τριάρα της Λιλ στη Ναντ

Χωρίς τον περσινό αρχηγό της Γκιγιόμ Ζιλέ, που όπως όλα δείχνουν έρχεται στον Ολυμπιακό, παρατάχθηκε η Ναντ κόντρα στη Λιλ, από την οποία εισέπραξε μία ξεγυρισμένη τριάρα στην πρεμιέρα του φετινού γαλλικού πρωταθλήματος.

Ο Βέλγος αμυντικός μέσος πέρασε σαν αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο στο 75ο λεπτό, όταν τα πάντα είχαν κριθεί με τον Αργεντίνο Μαρσέλο Μπιέλσα να παίρνει τακτικά το… σκαλπ του Κλαούντιο Ρανιέρι που πραγματοποίησε εφιαλτικό ντεμπούτο στον πάγκο των «καναρινιών».

Η Λιλ μπορεί να μην κατάφερε να σκοράρει στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη όμως ήταν καταιγιστική και με 3 γκολ σε 22 λεπτά έφτασε άνετα στη νίκη με 3-0.