Ο Σαλάχ οδήγησε σε ανατροπή τη Λίβερπουλ, 2-1 τη Λέστερ

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ ντύθηκε… Άγιος Βασίλης το απόγευμα του Σαββάτου (30/12) στο «Άνφιλντ» για τους οπαδούς της Λίβερπουλ, υπογράφοντας με δύο γκολ την ανατροπή των «κόκκινων» απέναντι στη Λέστερ.

Με τον διεθνή Αιγύπτιο επιθετικό να σκοράρει δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο, η Λίβερπουλ κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» (2-1) και να παραμείνει στο «κυνήγι» των πρωτοπόρων στην Αγγλία. Ο Σαλάχ βρήκε δίχτυα στο 52ο και 76ο της αναμέτρησης με τις «αλεπούδες», λυτρώνοντας την ομάδα του, η οποία μόλις στο 3ο λεπτό βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέρμα του Βάρντι.

Μετά τη νίκη της αυτή η Λίβερπουλ παραμένει στην 4η θέση που δίνει απευθείας εισιτήριο για τη φάση των ομίλων του επόμενου Τσάμπιονς Λιγκ.