Πήρε το ντέρμπι και προελαύνει!

Συνεχίζοντας την εκπληκτική φετινή του εκκίνηση στη Football League ο Άρης πήρε το ντέρμπι κορυφής με την Παναχαϊκή, επικρατώντας 2-1 στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Για δεύτερη συνεχόμενη εβδομάδα οι «κιτρινόμαυροι» της Θεσσαλονίκης βρέθηκαν πίσω στο σκορ, καθώς ο Μωραΐτης έδωσε το προβάδισμα στους Αχαιούς στο 7ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν ξανά στην ανατροπή. Ο Πλατέλας ισοφάρισε σε 1-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και ο Δεληζήσης διαμόρφωσε το 76’ το τελικό 2-1.

Μετά την ήττα των Πατρινών στη δεύτερη θέση πέρασε ο ΟΦΗ που επιβλήθηκε 2-1 της Καλλιθέας στην Κρήτη, χάρη σε τέρματα των Κουσκουνά και Κοιλιάρα.

Πιο αναλυτικά, τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων του Σαββάτου (25/11) για την 5η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας έχουν εξής:

Άρης – Παναχαϊκή 2-1

Πανσερραϊκός – ΑΕ Καραϊσκάκης 2-0

Αναγ. Καρδίτσας – Απόλλων Λάρισας 2-0

ΟΦΗ – Καλλιθέα 2-1