Περίπατο ο Πανθρακικός, 3-1 τον ΠΑΟΚ

Τραγικός για μία ακόμη φορά σε εκτός έδρας παιχνίδι παρουσιάστηκε ο ΠΑΟΚ. Αυτή τη φορά έπεσε θύμα του μαχητικού Πανθρακικού, που νίκησε με 3-1 τον Δικέφαλο στο ματς της 29ης αγωνιστικής της Super League.

Οι θρακιώτες στρίμωξαν τον ΠΑΟΚ με το καλημέρα και άνοιξαν το σκορ με τον Ντιγκουινί στο 7′, ενώ ο Τζανής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 42′. Στην επανάληψη η ομάδα της Θεσσαλονίκης προσπάθησε να αντιδράσει, μείωσε με τον Παπαδόπουλο στο 63′, αλλά ο Ιγκόρ με πέναλτι στο 79′ έκανε το 3-1 και έσβησε κάθε ελπίδα των φιλοξενούμενων για ανατροπή! Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Σκόνδρας.

Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μεχία, Μελίσσης Κάσες (66′ Ηλιάδης), Μπαϊκαρά, Εμπόου, Ρομέου, Ντιγκινί (90′ Χασομέρης), Τσουμάνης, Τζανής (46′ Ιγκόρ), Ποτουρίδης.

ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Σκόνδρας, Παπαγιαννόπουλος (46′ Τζαβέλλας), Βίτορ, Νομπόα, Τζιόλης, Μακ, Γκολάσα (46′ Περέιρα), Παπαδόπουλος, Αθανασιάδης