Ποιος θα σταματήσει την πολεμική μηχανή Μπάγερν;

Δεν έδειξε οίκτο η Μπάγερν Μονάχου με αντίπαλο την Άρσεναλ, ή μάλλον έδειξε λίγο, αφού μετά το τέταρτο γκολ έριξε ρυθμούς και πέτυχε ένα πέμπτο στο τέλος, μόνο και μόνο για να δικαιολογήσει την είσοδο του Μίλερ.

Η ομάδα της Βαυαρίας με τον μάστορα στα νοκ-άουτ Κάρλο Ανσελότι στον πάγκο δείχνει το απόλυτο φαβορί για την κατάκτηση του Champions League, αφού πρόκειται για μία ασταμάτητη πολεμική μηχανή. Στο 5-1 επί της Άρσεναλ έκανε τη λονδρέζικη ομάδα να μοιάζει με σύλλογο Europa League που απλά έχει έναν καλό παίκτη στη σύνθεσή της – τον Αλέξις. Όσοι είδαν το παιχνίδι κατάλαβαν, μα το λέει και η στατιστική: Κατοχή μπάλας 74%-26%. Τελικές: 24 (12) – 7 (5). Κόρνερ: 9-2. Στο δεύτερο ημίχρονο η Άρσεναλ δεν προλάβαινε να κάνει ούτε φάουλ (μόλις ένα σε 48 λεπτά αγώνα). Πραγματικός διασυρμός… Όσο δε τα γκολ της Μπάγερν; Το ένα καλύτερο από το άλλο!