Πρώτο γκολ του Μιλιβόγεβιτς στην Αγγλία (Video)

Η προσθήκη του Λούκα Μιλιβόγεβιτς φαντάζει, πλέον, σούπερ καθοριστική για την ομάδα της Κρίσταλ Πάλας, με τον πρώην μέσο του Ολυμπιακού να πετυχαίνει, μάλιστα, το πρώτο του γκολ στην Αγγλία, στο 3-0 επί της Άρσεναλ (με πέναλτι).

Η ομάδα του Σαμ Αλαρντάις έκανε περίπατο κόντρα στους «κανονιέρηδες» και πλέον απέχει έξι βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη (με ματς λιγότερο) κάτι που αυξάνει τις πιθανότητες να καρπωθεί ο Ολυμπιακός ένα ποσό κοντά στα 2,3 εκ. ευρώ. (μπόνους παραμονής).

Η δε Άρσεναλ κινδυνεύει να χάσει την Ευρώπη και η κατάσταση στην ομάδα γίνεται όλο και πιο κωμική. Πριν από μερικές μέρες έπαιξε για λίγα λεπτά χωρίς αρχηγό (κανείς δεν φορούσε το περιβραχιόνιο), ενώ στο ματς με την Πάλας δεν έγινε καλός υπολογισμός της απογευματινής δευτεριάτικης κίνησης στο Λονδίνο και έτσι η αποστολή της ομάδας έφτασε 35 λεπτά πριν από την έναρξη του αγώνα στο γήπεδο  με τους παίκτες να κάνουν προθέρμανση άρον-άρον…