Το δραματικό Νιούκαστλ-Νόριτς 4-3 που τρέλανε τον κόσμο του στοιχήματος (Video)

Σε ημέρα Champions League, μόνο οι σκληροπυρηνικοί παίκτες του Στοιχήματος τα συνδυάζουν με παιχνίδια της απρόβλεπτης αγγλικής Championship, ωστόσο αποτελεί παράδοση η συγκεκριμένη κατηγορία να περιλαμβάνει εμβόλιμες αγωνιστικές ημέρα Τρίτη και Τετάρτη.

Το βράδυ της 28/9 τα περισσότερα παιχνίδια για το Champions League είχαν τελειώσει ή κριθεί, όταν την ίδια ώρα έφτανε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων το ματς Νιούκαστλ-Νόριτς με το σκορ στο 2-3 για τη β’ κατηγορία της Αγγλίας. Μαγική εικόνα γιατί η Νιούκαστλ είχε δημιουργήσει πενταπλάσιες ευκαιρίες και έχανε!  Τι κατάφερε, όμως, η ομάδα του Αγγλικού βορρά; Να σημειώσει δύο γκολ μέσα σε 58 δευτερόλεπτα και να διαμορφώσει στο 95’ και στο 96’ το τελικό 4-3 που «ανέστησε» τους περισσότερους παίκτες που έπαιζαν «άσο», διότι το Over είχε επιβεβαιωθεί από ώρα. Βέβαια, όσοι έπαιζαν 4-6 γκολ πρέπει να έπαθαν μίνι έμφραγμα.

Δείτε εδώ τις φάσεις από το ματς Νιούκαστλ-Νόριτς με το… γνωστό αγγλικό σκορ, 4-3!