Τρίποντο – ανάσα ο Λεβαδειακός, 3-1 τη Βέροια

«Πράσινο» βάφτηκε το κρισιμότατο ντέρμπι παραμονής της φετινής Σούπερ Λιγκ με τον Λεβαδειακό να επικρατεί το Σάββατο (1/4) 3-1 της Βέροιας και να απομακρύνεται 6 βαθμούς από τις δύο θέσεις που οδηγούν στη δεύτερη κατηγορία.

Οι Βοιωτοί άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Μιλιάζες στο 51’ αλλά η «βασίλισσα του βορρά» απάντησε με τον Καπετάνο 20 λεπτά αργότερα. Ο Βασιλείου έβαλε ξανά τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ στο 78’ (2-1), ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Γιακουμάκης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Χριστόπουλος): Ναμάσκο, Βούρος, Ουόν, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Καλτσάς, Τόνι Σίλβα, Σουμπίνιο (71’ Καραμπουέ), Γιουσούφ (89’ Καραχάλιος), Βασιλείου (86’ Γιακουμάκης).

ΒΕΡΟΙΑ (Ράτκο Ντόστανιτς): Λόπεθ, Ασίγκμπα, Καλί, Σισοκό, Βασιλαντωνόπουλος, Μπαλάφας (82’ Μίλιεβιτς), Τόμας, Τόνι Κάλβο, Σαρπόνγκ, Στόιτσεφ (66’ Κωνσταντινίδης), Καπετάνος.