Ήττα σοκ για τον ΠΑΣ στις καθυστερήσεις 1-0 από τον Λεβαδειακό

Σοκ για τον ΠΑΣ στους «Ζωσιμάδες». Η ομάδα των Ιωαννίνων γνώρισε εντός έδρας ήττα 1-0 από τον Λεβαδειακό με γκολ του Μεχία στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, και ναι μεν διατηρείται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League 2, αλλά έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να ξεφύγει από τους διώκτες της.

Πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα για την ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη, που αν κέρδιζε θα πήγαινε στο +9 από τον δεύτερο Απόλλωνα Σμύρνης και πλέον είναι στο +6. Στην τρίτη θέση παρέα με τον Απόλλωνα Λάρισας οι Βοιωτοί και στο -1 από την Ελαφρά Ταξιαρχία, πέτυχαν την τέταρτη διαδοχική τους νίκη.

Το ματς ήταν κάκιστο, με λιγοστές φάσεις και αργό τέμπο. Ο ΠΑΣ μπορεί να είχε μια σχετική πρωτοβουλία και μια ανούσια κατοχής της μπάλας αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν κλείσει καλά τους διαδρόμους προς την εστία τους. Όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες πήγαιναν για μοιρασιά, αλλά στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μεχία εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην αντίπαλη άμυνα, σκόραρε και σόκαρε τους Ηπειρώτες.