Αδιανόητο γκολ με εκτέλεση φάουλ πίσω από το κέντρο (video)

Από τη μια η ικανότητα ενός ποδοσφαιριστή κι από την άλλη η… ανικανότητα ενός τερματοφύλακα χάρισαν στο κοινό ένα απίστευτο γκολ στον αγώνα της Παχάνγκ με την Περάκ για το Κύπελλο Μαλαισίας.

Ο Ερόλντ Γκουλόν στα νιάτα του είχε μια πολλά υποσχόμενη καριέρα μπροστά του παίζοντας μεταξύ άλλων σε Μίντλεσμπρο και Μπλάκμπερν. Τελικά στα 31 του ο Γάλλος στόπερ έφτασε να παίζει στη Μαλαισία, ωστόσο πέτυχε εκεί ένα απίθανο γκολ, που θα θυμάται για πάντα.

Ένα γκολ εντελώς σπάνιο για το οποίο χρειάστηκε η… ευγενική προσφορά του αντιπάλου γκολκίπερ. Με εκτέλεση φάουλ λίγο πίσω από το κέντρο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γκουλόν-που έχει περάσει και από την Κύπρο-έγραψε το 3-1 για την ομάδα του.