Αδιόρθωτος Κύργιος: Κινδυνεύει με βαριά τιμωρία (video)

Προκάλεσε ξανά με τη συμπεριφορά του ο Νικ Κύργιος και ίσως την πληρώσει αυτή τη φορά…

Ο 24χρονος Ελληνοαυστραλός ξέφυγε τελείως στο ματς κόντρα στον Καρέν Χατσάνοφ (Νο.9) στο Σινσινάτι και η λογική λέει ότι η ΑΤΡ δεν θα τον αφήσει ατιμώρητο…

Ο Νικ πήρε το 1ο σετ στην αναμέτρηση με τον 23χρονο Ρώσο, αλλά στη συνέχεια… άρχισε τα δικά του και τελικά έχασε τον αγώνα πανηγυρικά!

Στο φινάλε του 2ου σετ κατηγόρησε τον διαιτητή Φέργκους Μέρφι ότι ξεκινάει νωρίς το ρολόι, «μπλέκοντας» στην ιστορία τον Ράφα Ναδάλ και τις καθυστερήσεις του, και κατέληξε με πόιντ πέναλτι, καθώς επιτέθηκε στον διαιτητή, τον οποίο χαρακτήρισε τον χειρότερο στον κόσμο.

Πριν ξεκινήσει το 3ο σετ, πήγε χωρίς άδεια στα αποδυτήρια και για να αποφύγει το γκέιμ πέναλτι έσπασε εκεί δύο ρακέτες και επέστρεψε στο court! Ο Μέρφι, μάλιστα, δεν μπόρεσε να τον τιμωρήσει, καθώς δεν είδε τη σκηνή με τα μάτια του!

Μετά το 2-2 του 3ου σετ, ο Κύργιος έχασε με κάτω τα χέρια τα τέσσερα τελευταία γκέιμ και φεύγοντας από τον αγωνιστικό χώρο έβρισε τον umpire, ενώ φάνηκε να φτύνει και προς το μέρος του! Φυσικά, δεν του έδωσε καν το χέρι. Νωρίτερα είχε πετάξει μπουκάλι προς την καρέκλα του Μέρφι, αλλά αρνήθηκε ότι το έκανε εσκεμμένα.

Ο νεαρός Χατσάνοφ ήταν ψύχραιμος σε όλα τα… καμώματα του Κύργιου, έκανε το καθήκον του και ενδεχομένως να αναμετρηθεί στα προημιτελικά με τον Νόβακ Τζόκοβιτς.

Ο Κύργιος, από την άλλη, δέχεται για άλλη μια φορά την παγκόσμια κατακραυγή και μπορεί να πληρώσει πολύ ακριβά τη συμπεριφορά του.