Άφησε βαθμούς πάλι η Μίλαν 0-0 με Μπολόνια

Η Μίλαν έμεινε στο 0-0 στο «Ρενάτο Νταλάρα» κόντρα στην Μπολόνια για την 16η αγωνιστική της Serie A, και παράλληλα αυξήθηκε η διαφορά της από την Ίντερ και την τρίτη θέση στους πέντε πόντους. Ωστόσο, μετά την ήττα της Λάτσιο από την Αταλάντα πήγε στο +2 από τους Ρωμαίους.

Με δέκα παίκτες αγωνίστηκε η ομάδα του Γκατούζο από το 76’ λόγω δεύτερης κίτρινης του Μπακαγιόκο, που είχε αντικρίσει μόλις τρία λεπτά πριν την πρώτη.

Στο πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 21’ με σουτ του Ιγκουαΐν από καλή θέση, ενώ στο 29’ ο Παλάσιο έπιασε δυνατό σουτ εκτός περιοχής και έδιωξε ο Ντοναρούμα. Λιγοστές ήταν οι καλές επιθέσεις και στο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο οι δύο ομάδες είχαν μόνο άστοχα σουτ και το θέαμα ήταν φτωχό.