Αγία Παρασκευή και Εθνικός έμειναν στο 2-2

Αγία Παρασκευή και Εθνικός Πειραιώς αναμετρήθηκαν για την έβδομη αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής, με τους «Πειραιώτες» να μη πτοούνται από το 2-0 του ημιχρόνου, παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στο δεύτερο μισό.

Για τους γηπεδούχους το σκορ άνοιξε μόλις στο 6ο λεπτό του αγώνα ο Κατσέρης, ενώ λίγο πριν την ανάπαυλα και στο 37΄ ο Μπουτσικάρης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας τους από την άσπρη βούλα.

Στην επανάληψη ο Εθνικός δε το έβαλε κάτω και ευτύχησε να μειώσει στο σε 2-1 με το τέρμα του Ντάφλα στο 57ο λεπτό. Τον βαθμό της ισοπαλίας χάρισε στην ομάδα του ο Βασιλείου στο 89΄, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Αυτή ήταν και η τέταρτη ισοπαλία για τον Εθνικό, που στο φετινό πρωτάθλημα μετράει ακόμη μια ήττα και μόλις μια νίκη. Στον αντίποδα η Αγία Παρασκευή που έφτασε μια «ανάσα» από το τρίτο της «τρίποντο», έχει δύο νίκες, ισάριθμες ήττες και τρείς ισοπαλίες.