Αγροτικό… μπλόκο για ΑΕΚ στο Κύπελλο Γ’ Εθνικής

Αποκλεισμός-σοκ για την ΑΕΚ στο Κύπελλο Γ’ Εθνικής, αφού ο Αγροτικός Αστέρας την νίκησε με 2-0 στην παράταση, βυθίζοντας την «Ένωση» σε έντονο προβληματισμό.

Οι «κιτρινόμαυροι» έχασαν ορισμένες ευκαιρίες, χωρίς όμως να πιάσουν σε κανένα σημείο υψηλά στάνταρ απόδοσης. Η κανονική διάρκεια της αναμέτρησης που διεξήχθη στο «Καυτατζόγλειο» έληξε 0-0, όπως και το πρώτο ημίχρονο της παράτασης. Στο δεύτερο μέρος του έξτρα χρόνου, ο σύλλογος του Ευόσμου προηγήθηκε με εξαιρετικό γκολ του Λαζαρίδη στο 106’, ενώ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματά του, αλλά και της ομάδας του τρία λεπτά αργότερα.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, ίσως υπάρξουν εξελίξεις στους «κιτρινόμαυρους», αφού χάθηκε ο ένας από τους δύο στόχους της χρονιάς για την ΑΕΚ.