Άλωσε τον Βόλο με ανατροπή 1-3 ο Απόλλων Λάρισας

Νίκησε στον Βόλο τον πρωταθλητή 3-1 ο Απόλλων Λάρισας και πλέον περιμένει την επόμενη αγωνιστική στον… τελικό τον Πλατανιά κυνηγώντας τη νίκη που θα δώσει την δεύτερη θέση για να παίξει στα μπαράζ ανόδου!

Ο Βόλος άνοιξε το σκορ με τον Ηλιόπουλο στο 37’ και διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο. Ωστόσο, στις αρχές της επανάληψης και σε διάστημα δύο λεπτών ο Απόλλων Λάρισας έφερε τούμπα το παιχνίδι. Αρχικά, ο Γκαλίτσιος με αυτογκόλ έφερε το σκορ στα ίσα και στο 58’ ο Λουτσάο έγραψε το 1-2. Οι φιλοξενούμενοι έδωσαν διαστάσεις… θριάμβυο στην τεράστια νίκη τους, με τον Μαρκολίνο στο 87ο λεπτό.

Μεγάλη νίκη του Ηρόδοτου με 4-2 κόντρα στον Αιγινιακό, η οποία ανεβάζει τους Κρητικούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, βάζοντας από… κάτω τους τα Τρίκαλα που ηττήθηκαν από τον Ηρακλή με 1-0 και πλέον ελπίζουν σε… θαύμα για να σωθούν!