Αναστασίου: «Αν ο Καρέλης έκανε το 2-2…»

Στη χαμένη ευκαιρία του Νίκου Καρέλη να ισοφαρίσει σε 2-2 στάθηκε ο Γιάννης Αναστασίου μετά την ήττα της ομάδας του από τον Ολυμπιακό (3-1).

«Όταν ξεκινάς και στο 4λεπτο είσαι 2-0 πίσω στο σκορ απέναντι στον Ολυμπιακό στο ‘Γ. Καραϊσκάκης’, γίνεται δύσκολο. Δεν είχαμε καθόλου αντίδραση στα πρώτα λεπτά και αδικήσαμε τους εαυτούς μας. Μετά το 15’ βρήκαμε τα πατήματά μας, κάναμε αρκετές ευκαιρίες και η πιο κρίσιμη στιγμή ήταν η φάση του Καρέλη. Αν κάναμε εκεί το 2-2 θα βλέπαμε άλλο ματς στα τελευταία 20 λεπτά. Ο Ολυμπιακός ένα λάθος το τιμωρεί, ενώ εμείς χρειαζόμαστε αρκετές ευκαιρίες για να βάλουμε ένα γκολ. Είχαμε εμπιστοσύνη στο πλάνο μας, αλλά έπρεπε να τολμήσουμε και στο πρώτο 15λεπτο δεν το κάναμε και ήμασταν φοβισμένοι. Κάναμε πάλι παιδαριώδη λάθη και δώρα στους αντιπάλους και θέλουμε πολλή δουλειά ακόμη, τουλάχιστον στο αμυντικό κομμάτι. Κάνουμε ατομικά λάθη από έλλειψη συγκέντρωσης και ειδικά απέναντι σε μια τοπ ομάδα θα σε τιμωρήσει. Έχουμε από το καλοκαίρι μια φιλοσοφία να δημιουργούμε και στο παραγωγικό κομμάτι θεωρώ πως είμαστε καλοί», ανέφερε ο προπονητής των Αγρινιωτών.