Άνετα η Καλλιθέα 2-0 τη Ρόδο ανέβηκε στην τρίτη θέση

Άνετα η Καλλιθέα νίκησε 2-0 την Ρόδο, σε αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νασιμέντο, ο οποίος είχε γκολ και ασίστ!

Το 1-0 ήρθε μόλις στο 7’, όταν ο Μαρουκάκης άφησε την μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του και ο Βραζιλιάνος μέσος σκόραρε με σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο 50΄ από λάθος της άμυνας των Δωδεκανήσιων και την κάθετη του Νασιμέντο, ο Κυνηγόπουλος βγήκε τετ α τετ με τον Σουλάι και «καθάρισε» από το 50ο λεπτό την νίκη για την Καλλιθέα…

Αυτό ήταν το δεύτερο διαδοχικό «τρίποντο» για την ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου, η οποία ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Αντιθέτως, η Ρόδος παρέμεινε στην ζώνη του υποβιβασμού.