«Ανοιχτούς λογαριασμούς» άφησε το 3-2 για ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό (video)

Παιχνίδι γκραν γκινιόλ έγινε στην Τούμπα ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0 στα πρώτα  λεπτά της αναμέτρησης (με γκολ των Χασάν στο 3΄   και Γκιγέρμε στο 8΄  ), όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν (με τον Πέλκα στο 10΄   και τον Μίσιτς στο 12 ΄   ) σε 2-2 πριν συμπληρωθεί το πρώτο τέταρτο του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» κυριάρχησαν στο παιχνίδι και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες κυρίως με τον Σισέ, ο οποίος είχε και δοκάρι (53΄) .

Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε με πέναλτι του Πέλκα (68 ΄) που καταλογίστηκε σε χέρι του Σεμέδο…

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Ίνγκασον, Μιχάι, Γιαννούλης, Μίσιτς, Μαουρίσιο, Πέλκας (81’ Ροντρίγκο), Ελ Καντουρί (79’ Λημνιός), Μπίσεσβαρ (89’ Εσίτι), Ακπόμ

Ολυμπιακός: Τζολάκης, Ελαμπντελαουί (71’ Γκασπάρ), Σεμέδο, Σισέ, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Καμαρά (86’ Ελ Αραμπί), Βαλμπουενά, Μασούρας (77’ Ραντζέλοβιτς), Χασάν.