Απίστευτο 7-3 της Ατλέτικο κόντρα στη Ρεάλ (video)

Ματς προετοιμασίας που θα γραφτεί στην ιστορία αυτό μεταξύ της Ατλέτικο Μαδρίτης και της Ρεάλ Μαδρίτης. Σε απίστευτο φιλικό παιχνίδι με 10 γκολ  για το International Champions Cup οι «ροχιμπλάνκος»… σκόρπισαν τη «Βασίλισσα» με 7-3!

Οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε ήταν απόλυτα κυρίαρχοι και προηγήθηκαν από το ημίχρονο κιόλας με το απίστευτο 0-5, με τον Ντιέγκο Κόστα να σκοράρει 3 φορές μέχρι τότε και άλλη μία στο δεύτερο ημίχρονο προτού… αποβληθεί! Ο Ισπανός φορ είχε μια διαμάχη με τον Ντάνι Καρβαχάλ, η οποία έστειλε αμφότερους στα αποδυτήρια στο 65ο λεπτό. Το ματς αυτό, εν ολίγοις, τα είχε όλα!

Μόλις στα 45″ δευτερόλεπτα ο Κόστα σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Κουρτουά για το 0-1, ενώ στο 8ο λεπτό ήρθε και το 2ο, με τον εκπληκτικό Ζοάο Φέλιξ να εκτελεί με σουτ. Ο Κορέα «έγραψε» το 0-3 στο 19΄, για να ακολουθήσει ξανά ο Κόστα με δύο γκολ, ένα από θαυμάσια ομαδική προσπάθεια κι ένα με πέναλτι.

Στο 51′ ο Κόστα ξαναβρήκε δίχτυα κι αφού μετά το τέρμα του Νάτσο η «κοκορομαχία» του Κόστα με τον Καρβαχάλ στέρησε παίκτες και από τις δύο πλευρές, ο Βιτόλο  έκανε τα τέρματα 7 στο 71ο λεπτό. Η Ρεάλ κατάφερε απλά να μειώσει με τους Μπενζεμά και Σάντσες στο τελικό 3-7.