Αποκλείστηκε η εθνική νέων από το Ευρωπαϊκό

Αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2019-20 η Εθνική νέων μετά την ήττα 1-0 από το Βέλγιο.

Οι παίκτες του Νίκου Κεχαγιά δέχθηκαν το γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα και σε συνδυασμό με τη νίκη 4-2 της Ισλανδίας επί της Αλβανίας η ελληνική ομάδα κατέκτησε στην τρίτη θέση στον όμιλο με αποτέλεσμα να μείνει εκτός συνέχειας. Το τέρμα των γηπεδούχων πέτυχε ο Αρνέ Κάιπερς.

ΒΕΛΓΙΟ: Βάνερβουρτ, Κάνα, Λίσενς, Ράσκιν (82΄ Εσαμπρί), Ονάνα (61΄ Βρανκ), Κάιπερς, Ντεβόλφ, Ντεκέτελερ (82΄ Ουγκούρ), Βαν ντερ Μπρεμτ, Βαντερμιούλεν (69΄ Ντεβίντερ), Βάεσεν (61΄ Μ΄Μπαγιό).

ΕΛΛΑΔΑ: Μανδάς, Λιάβας, Ζαγαρίτης, Γκοτζαμανίδης, Αλεξανδρόπουλος, Βρακάς (72΄ Αθανασακόπουλος), Τζόλης, Μιχελής, Τζήμας (85΄ Τσακίρης), Σουρλής (79΄ Φακκής), Βαγιαννίδης.