Χωρίς Δουβαλίδη ο τελικός στα 110μ. με εμπόδια

Έμεινε εκτός τελικού στα 110 μέτρα με εμπόδια ο Κώστας Δουβαλίδης στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ντόχα. Ο έμπειρος αθλητής τερμάτισε τέταρτος στην 3η ημιτελική σειρά με 13.54 (0,6), επίδοση που του έδωσε την 14η θέση στο σύνολο. Η οχτάδα του τελικού έκλεισε στα 13,36 δευτερόλεπτα.

Γρηγορότερος όλων ήταν ο παγκόσμιος πρωταθλητής του 2017 Ομάρ Μακλάουντ (Τζαμάικα) με 13.08 (0,9) και ακολούθησε ο Γκραντ Χόλογουι (ΗΠΑ) με 13,10.

Στον τελικό που έγινε το βράδυ της Τετάρτης ο Αμερικανός Γκραντ Χόλογουεϊ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με χρόνο 13,10. Ο Ρώσος Σεργκέι Σουμπένκοφ, που αγωνίζεται ως ανεξάρτητος, κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο και ο Γάλλος Πασκάλ Μαρινό – Λαγκάρντ συμπλήρωσε την τριάδα του βάθρου. Ο Κύπριος Μίλαν Τραΐκοβιτς τερμάτισε στην όγδοη θέση.