Χωρίς γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός σε οκτώ αγώνες!

Από τον τελικό με την ΑΕΚ και μετά ο Ολυμπιακός έχει δώσει οκτώ παιχνίδια (για τη νέα σεζόν) σε όλες τις διοργανώσεις χωρίς να πετύχει γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Οι Πειραιώτες επικράτησαν 3-0 του Αστέρα Τρίπολης, 2-0 του Παναιτωλικού, ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ κέρδισαν 4-0 τον Ατρόμητο για τη Super League 1.

Στο Champions League νίκησαν 2-0 την Ομόνοια στο πρώτο ματς των πλέι οφ, ήρθαν ισόπαλοι 0-0 στη ρεβάνς της Κύπρου, νίκησαν με 1-0 τη Μαρσέιγ στην πρεμιέρα των ομίλων και ηττήθηκαν χθες με 2-0 από την Πόρτο για τη 2η αγωνιστική.

Οκτώ συνολικά αγώνες στη νέα αγωνιστική περίοδο σε όλες τις διοργανώσεις, όπου ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε ποτέ να βρει δίχτα στα πρώτα ημίχρονά του, καθώς και τα 13 γκολ του μπήκαν στο δεύτερο μέρος!