Χωρίς νίκη έμειναν Λαμία και Παναιτωλικός 0-0

Χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα παρέμειναν Λαμία και Παναιτωλικός που έμειναν στο 0-0 σήμερα σ’ ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί γρήγορα.

H Λαμία στο ντεμπούτο του Μπάμπη Τεννέ στον πάγκο της είχε τις ευκαιρίες, την κατοχή, όχι όμως και το γκολ για να πανηγυρίσει το πρώτο της τρίποντο. Ο Παναιτωλικός, αν και δυσκολεύτηκε κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα του, φεύγοντας από την πόλη της Φθιώτιδας με ένα πολύτιμο βαθμό.

Το παιχνίδι γενικώς δεν διεκδίκησε δάφνες ποιότητας, με τους γηπεδούχους να απειλούν περισσότερο στο πρώτο μέρος, με τους Ρόμανιτς και Ντέλετιτς να έχουν από μία καλή στιγμή για να σκοράρουν. Μάλιστα, ο Σέρβος μεσοεπιθετικός λίγο έλειψε να πετύχει το γκολ της χρονιάς, όμως το ανάποδο ψαλίδι που επιχείρησε πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Κνετ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι προπονητές ρίσκαραν θέλοντας να βρουν το γκολ, όμως το 0-0 δεν άλλαξε μέχρι και το φινάλε. Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός για τη Λαμία στο φετινό πρωτάθλημα μετά από πέντε παιχνίδια, ενώ ο Παναιτωλικός έφτασε τους τρεις με ισάριθμες ισοπαλίες.

Στις καθυστερήσεις του ματς η Λαμία έμεινε με δέκα παίκτες, αφού με τη βοήθεια του VAR ο διαιτητής Σκουλάς έδειξε κόκκινη στον Χατζηστραβό για σκληρό μαρκάρισμα στον Κωνσταντόπουλο.

Λαμία (Τεννές): Επασί, Αντέτζο, Σκόνδρας (85’ Βασιλόγιαννης), Βύντρα, Μπαχανάκ, Ασίγκμπα, Μπεχαράνο, Βασιλακάκης (40’ Αραμπούλι, 73’ Μπιανκόνι), Καραμάνος (40’ Μπουλούλης) , Ρόμανιτς, Ντέλετιτς (85’ Χατζηστραβός)

Παναιτωλικός (Χάβος): Κνετ, Κωνσταντόπουλος Καρασαλίδης, Λιάβος, Τζανακάκης (14’ Ντουάρτε), Ντίας, Ντάλσιο, Περέιρα (59’ Βέργος), Μάζουρεκ, Αριγίμπι (69’ Τσιγγάρας), Γιάκολις (69’ Μεντόσα)