Copa America… on air: Όλο το πρόγραμμα των αγώνων

Η ποδοσφαιρική πανδαισία από τους «μάγους της μπάλας» στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού ξεκινά με τη συμμετοχή όλων των μεγάλων ομάδων και των σπουδαίων παικτών που αγωνίζονται στα μεγάλα πρωταθλήματα.

Οι αγώνες ξεκινούν στις 4:30 το πρωί ώρα Ελλάδος, με την αναμέτρηση της διοργανώτριας χώρας των ΗΠΑ, κόντρα στην Κολομβία. Ο τελικός θα διεξαχθεί στις 27 Ιουνίου.

Το τουρνουά θα διεξαχθεί σε τέσσερα γκρουπ των τεσσάρων ομάδων, από τα οποία θα προκριθούν οι δύο πρώτοι. Οι όμιλοι έχουν ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΠΑ, Κολομβία, Κόστα Ρίκα, Παραγουάη

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Βραζιλία, Εκουαδόρ, Αϊτή, Περού

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Μεξικό, Ουρουγουάη, Τζαμάικα, Βενεζουέλα

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Αργεντινή, Χιλή, Παναμάς, Βολιβία

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Φάση των Ομίλων

04.06.16 (04:30)    ΗΠΑ – Κολομβία (1ος Όμιλος)

05.06.16 (00:00)    Κόστα Ρίκα  –  Παραγουάη (1ος Όμιλος)

05.06.16 (02:30)    Αϊτή  –  Περού (2ος Όμιλος)

05.06.16 (05:00)    Βραζιλία –  Εκουαδόρ (2ος Όμιλος)

06.06.16 (00:00)    Τζαμάικα – Βενεζουέλα (3ος Όμιλος)

06.06.16 (03:00)    Μεξικό – Ουρουγουάη (3ος Όμιλος)

07.06.16 (02:00)    Παναμάς – Βολιβία (4ος Όμιλος)

07.06.16 (05:00)    Αργεντινή – Χιλή (4ος Όμιλος)

08.06.16 (03:00)    ΗΠΑ – Κόστα Ρίκα (1ος Όμιλος)

08.0616. (05:30)    Κολομβία – Παραγουάη (1ος Όμιλος)

09.06.16 (02:30)    Βραζιλία – Αϊτή (2ος Όμιλος)

09.06.16 (05:00)    Εκουαδόρ – Περού (2ος Όμιλος)

10.06.16 (02:30)    Ουρουγουάη – Βενεζουέλα (3ος Όμιλος)

10.06.16 (05:00)    Μεξικό – Τζαμάικα (3ος Όμιλος)

11.06.16 (02:00)    Χιλή – Βολιβία (4ος Όμιλος)

11.06.16 (04:30)    Αργεντινή – Παναμάς (4ος Όμιλος)

12.06.16 (02:00)    ΗΠΑ – Παραγουάη (1ος Όμιλος)

12.06.16 (04:00)    Κολομβία – Κόστα Ρίκα (1ος Όμιλος)

13.06.16 (01:30)   Εκουαδόρ – Αϊτή (2ος Όμιλος)

13.06.16 (03:30)    Βραζιλία – Περού (2ος Όμιλος)

14.06.16 (03:00)    Μεξικό – Βενεζουέλα (3ος Όμιλος)

14.06.16 (05:00)    Ουρουγουάη – Τζαμάικα (3ος Όμιλος)

15.06.16 (03:00)    Χιλή – Παναμάς (4ος Όμιλος)

15.06.16 (05:00)    Αργεντινή – Βολιβία (4ος Όμιλος)

Προημιτελικά (17/6 – 19/6):

17.06.16     Νικητής 1ου Ομίλου – Δεύτερος 2ου Ομίλου (25)

18.06.16     Νικητής 2ου Ομίλου – Δεύτερος 1ου Ομίλου (26)

19.06.16    Νικητής 4ου Ομίλου – Δεύτερος 3ου Ομίλου (27)

19.06.16   Νικητής 3ου Ομίλου – Δεύτερος 4ου Ομίλου (28)

Ημιτελικά (22/6 – 23/6):

22.06.16   Νικητής 25 – Νικητής 27 (29)

23.06.16  Νικητής 26 – Νικητής 28 (30)

Μικρός Τελικός:

26.06.16     Ηττημένος 29 – Ηττημένος 30

Τελικός:

27.06.16    Νικητής 29 – Νικητής 30

Διαβάστε επίσης