Δείγμα θετικό για τον Πανιώνιο, 1-0 την Ομόνοια

Σε αγώνα προετοιμασίας που διεξήχθη επί πολωνικού εδάφους, ο Πανιώνιος επικράτησε 1-0 της Ομόνοιας.

Οι «κυανέρυθροι», που αρχίζουν σιγά σιγά να προσαρμόζονται στις απαιτήσεις του νέου τους προπονητή Ζοσέ Ανιγκό, ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και πέτυχαν το μοναδικό τέρμα της αναμέτρηση με τον Άλμπεργκ στο 37ο λεπτό.

Στην επανάληψη οι Κύπριοι είχαν πιο πολλές καλές στιγμές με τους Ντάρμπισιρ (54’), Μόντες (62’), Άλεξ (70’), Βύντρα (72’) Ζίβετς (76’) να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες για την ισοφάριση, απέναντι στην ελληνική ομάδα που επηρεάστηκε από τις πολλές αλλαγές.

Η αρχική σύνθεση του Πανωνίου ήταν: Μαλέρμπ, Ντομίνγκες, Κούρντι, Σαραμαντάς, Άλμπεργκ, Σταυρόπουλος, Οικονομίδης, Μασούρας, Ντουρμισάι, Σπιριντόνοβιτς, Κεϊτά.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι: Μαλέρμπ, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς, Ντε Ταντέο, Μίκο, Κόρμπος, Μακρύλλος, Τσιλούλης, Σεράφ, Καμαρά, Γεσίλ.